Sierpień miesiącem Elvisa Presley’a w Polsce!

Rejsy, koncerty, spotkania w hołdzie królowi rock’n'rolla

ElvisierpienTo jak to jest? Elvis umarł czy wciąż żyje?” – to pytanie najczęściej pada z ust dziennikarzy czy znajomych nie słuchających muzyki Elvisa Presley’a. Zawsze staram się wtedy odpowiadać – „Elvis żyje! W sercach i pamięci milionów swoich wielbicieli„. Najlepszym tego dowodem jest ogrom rocznicowych wydarzeń poświęconych artyście jaki przypada na sierpień br.
Kolejną, trzydziestą dziewiątą już, rocznicę śmierci Elvisa obchodzić będziemy m.in w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i oczywiście… w Wadowicach.
Harmonogram spotkań wygląda naprawdę imponująco:

ELVIS dla KUBUSIA w Krakowie
Wszystko rozpocznie już za tydzień w sobotę, 13 sierpnia br. w Krakowie. W hostelu na wodzie „Marta” odbędzie się koncert charytatywny dla walczącego z nowotworem Kubusia Chrabańskiego. Koncert poprzedzi rejs Statkiem Sobieski. Największe przeboje Elvisa przypomni Andrzej ElGdula. Start imprezy o godz. 17:30. Więcej informacji -> TUTAJ

POZNAŃ PAMIĘTA ELVISA
Dwa dni po wydarzeniach w Krakowie, 15 sierpnia br., zapraszam gorąco do Poznania, w którym po dwóch latach wraca cykliczna impreza „Poznaniacy Pamiętają Presley’a”. W tym roku zainauguruje trzy godzinny rejs statkiem po Warcie w trakcie którego usłyszeć będzie można złote hity Presley’a. Tych ostatnich nie zabraknie również na Starym Rynku w Poznaniu podczas koncertu „Poznaniacy Pamiętają Presley’a”. Na scenie wystąpią artyści i zespoły z Poznania. Start koncertu godzina 19:00.

ELVIS w HARD ROCK CAFE
Z Poznania przenosimy się do… Warszawy. W tamtejszej restauracji Hard Rock Cafe zagra utytułowany zespół The King’s Friends. Koncert odbędzie się 19 sierpnia br.

ELVIS. CZŁOWIEK, KTÓREGO NIGDY NIE ZAPOMNISZ w… WADOWICACH
Ten niezwykły miesiąc zamknie, 26 sierpnia br. o godzinie 18:00, spotkanie autorskie promujące książkę „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz” w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. W trakcie spotkania oglądać będzie można m.in wystawę poświęconą Elvisowi w skład której wejdą m.in rzeczy należące do króla rock’n'rolla. Wieczór poprowadzi twórca internetowej audycji „ELVIS SHOW” – *D.J.-Maciek!”.
***
Rejsy, koncerty, wystawy, spotkania. Ale to nie wszystko! O Elvisie będzie można także słuchać w polskich rozgłośniach radiowych. Już w następną sobotę, 13 sierpnia br. o godzinie 15:00, na falach Radia PIK Leszek Kuchciński opowie o Presley’u. Gorąco też zachęcam do słuchania audycji „Planeta Country” w Radiu Merkury w każdą niedzielę o godzinie 9:00. Prowadzący ją Paweł Bączkowski na pewno nie zapomni o Elvisie!

A Wy gdzie będziecie? Piszcie w komentarzach. I… jak zawsze liczę na Wasze relacje (wspomnienia, zdjęcia) z poszczególnych wydarzeń. Pokażmy, że Polacy również pamiętają Elvisa Presley’a!

(info: OFC EP „Raised On Rock”/Mariusz Ogiegło)

1 Komentarz

  1. Witam,
    próbuję znaleźć w sieci jakieś info o imprezach w Poznaniu, o których Pan wspomina. Zna Pan więcej szczegółów, może link?

    Pozdrawiam,
    Radek

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.