Czy Elvis Presley będzie miał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Krakowie?

Krakowscy fani wystąpili z wnioskiem do władz popularnej rozgłośni radiowej

AlejaGwiazdKrakow Można się różnić w swoich poglądach. Jedni mogą uważać, że Elvis to tylko jego twórczość, płyty, muzyka. Jeszcze inni, zwolennicy teorii spiskowych rodem z serialu „Z Archiwum X” mogą wierzyć w to, że piosenkarz nadal żyje gdzieś daleko i wciąż ma się dobrze lub… padł ofiarą swoich współpracowników, którzy siłą podawali mu środki odurzające i zmuszali do nadludzkich wysiłków w postaci występów na scenie. Wszystkich nas łączy jednak jedno… szacunek do jednej osoby – Elvisa Presley’a i w chwilach takich jak ta powinniśmy jednoczyć się odstawiając dzielące nas różnice na bok i wspólnie wspierać inicjatywy takie jak ta.
A jaka to inicjatywa? Otóż, 26 czerwca br. w 40.rocznicę ostatniego koncertu Elvisa Presley’a, z ramienia krakowskiego fanklubu króla rock’n'rolla oraz grupy „Elvis z Krakowa” na ręce Prezesa Radia RMF FM, Pana Tadeusza Sołtysa, zostało złożone oficjalne pismo w sprawie wmurowania gwiazdy Elvisa Presley’a w Alei Gwiazd pod Wawelem w Krakowie.
Wkrótce bo już 16 sierpnia 2017 roku na całym świecie, a także w Polsce fani będą obchodzić 40. rocznicę śmierci Elvisa Presley’a. Kraków jest złączony z Elvisem. To tutaj mamy drugą na świecie aleję im. Elvisa Presley’a. To tutaj odbywa się szereg imprez ‚Elvisowych’ i działa nieprzerwanie od początku lat dziewięćdziesiątych Fan Club Elvisa Presley’a. Wreszcie tutaj, pod Wawelem powstała, jako wspólny projekt władz Krakowa i RMF FM, Aleja Gwiazd, która ma honorować wybitnych muzyków, zespoły i twórców kina z Polski i całego świata„, czytamy w dokumencie złożonym w siedzibie popularnej rozgłośni. „Brakuje tutaj gwiazdy Elvisa Presley’a, który był jednym z najbardziej popularnych wokalistów na świecie, który zrewolucjonizował muzykę w latach 50-tych, a jego dziedzictwo do dziś wpływa na powstawanie nowych kierunków. Jest wielkim oczekiwaniem fanów z Krakowa i Polski by także tam umieścić gwiazdę Elvisa Presley’a„.
Pozostaje więc tylko wierzyć, że władze stacji RMF FM pozytywnie rozpatrzą złożone pismo a pod Wawelem już niebawem rozbłyśnie gwiazda króla rock’n'rolla.
To piękna inicjatywa. Trzymamy kciuki (a ja będę ściskał jeszcze mocniej ponieważ nie ukrywam, że od zawsze było to moje marzenie ale… zabrakło odwagi na jej przeprowadzenie) za jej powodzenie. A ja obiecuję w tym miejscu informować Was na bieżąco o jej przebiegu.

PS. A skoro dzisiaj wiadomości z Krakowa to… We wczesnych godzinach porannych na moją skrzynkę meilową dotarło takie zaproszenie od *D.J.-Maćka!* Ja obowiązkowo będę słuchał. A WY?

„ELVIS SHOW #55″ – ZAPOWIEDŹ NOWEJ AUDYCJI INTERNETOWEJ

* Zdjęcie użyte w poście to fotomontaż.

(info: Elvis w Krakowie/Mariusz Ogiegło)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.